Το σχολείο μας με δεκαμελή ομάδα μαθητών και μαθητριών συμμετείχε σήμερα στην ημερίδα για την Βία και το Bulling  που διοργανώθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Υπουργείου Παιδείας με πλήθος κόσμου , καθηγητών αλλά και μαθητών να την παρακολουθεί . Το σχολείο μας  τράβηξε όλα  τα βλέμματα με το τραγούδι που έγραψαν αλλά και τραγούδησαν τα παιδιά , ενώ στο τέλος σήκωσαν το πανό που δημιούργησαν στο χώρο του σχολείου με σαφές μήνυμα κατά της βίας . Οι καθηγητές που συμμετείχαν στην δράση ήταν η κα Μουτζούρη Δανάη , η κα Καμαρίτσα Ελευθερία και η κα Παυλίδου Ολυμπία , ενώ την όλη δράση συντόνισε ο Διευθυντής του σχολείου κος Τσαλούχος Δημοκλής .  Μπορείτε να δείτε την παρουσίαση στο κανάλι του σχολείου μας στο You Tube και να ακούσετε τις πολύ θερμές αντιδράσεις των ακροατών στο τέλος . Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες παιδιά και εκπαιδευτικούς .